Jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie już w poniedziałek zawita do Mysłowic. Na terenie miasta, na III etapie 74. Tour de Pologne, odbędzie się Lotna Premia. Tego dnia na wszystkich kibiców czekać będzie również mnóstwo atrakcji!

Tour de Pologne to największa impreza kolarska w Polsce, która cieszy się wielką popularnością i ponad 80-letnią historią. To wszystko tworzy niesamowity i niepowtarzalny klimat wyścigu, który według oficjalnych informacji jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie. Na trasie ścigających się zawodników ogląda co roku nawet 3,5 miliona kibiców.

W 74. Tour de Pologne kolarze pokonają 1144 kilometry i przejadą przez ponad 500 miejscowości. Wyścig rozpocznie się 29.07 w Krakowie, aby przez Katowice, Szczyrk, Zabrze, Rzeszów i Zakopane dotrzeć do Bukowiny Tatrzańskiej (04.08).

III etap tych znakomitych zawodów kolarze rozpoczną w Jaworznie, a zakończą w Szczyrku. Pokonają 161 km, przejeżdżając między innymi przez Mysłowice, w których odbędzie się Lotna Premia. Kolarze wjadą do miasta ok. godz. 15.20 od strony dzielnicy Brzezinka (ul. Nowochrzanowska) i następnie udadzą się w kierunku dzielnic południowych. Ulicą Brzezińską dotrą do Kosztów, przejadą główną drogą (ul. Kosztowską) przez dzielnicę Kosztowy i następnie zjadą na ul. Imielińską prowadzącą do Imielina.

Atrakcje w Kosztowach

Jednak jeszcze zanim peleton kolarski wjedzie do miasta wszyscy kibice będą mogli podziwiać pokaz cheerleaderek (godz. 12.30), który odbędzie się na kosztowskim Rynku, wziąć udział w “Rodzinnym wyścigu rowerowym” trasą Tour de Pologne (godz. 13.00), obejrzeć pokaz jazdy na motocyklu (godz. 14.00) czy sprawdzić się w konkursie wiedzy o tym prestiżowym wyścigu i mieście (14.30). Ponadto na najmłodszych czekać będzie: malowanie flag na twarzach, dmuchańce i wata cukrowa. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej, w której staną food tracki.

Znakowanie rowerów

Co więcej, podczas trwania imprezy będzie można bezpłatnie oznakować swój rower. Akcja, zorganizowana przez Urząd Miasta Mysłowice, straż miejską oraz policję, ma na celu przede wszystkim ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów oraz możliwość identyfikacji właściciela roweru.

[irp posts=”48631″ name=” Oznakowanie roweru może odstraszyć jego potencjalnego złodzieja””]

Utrudnienia w ruchu

Wyścig Tour de Pologne to mnóstwo sportowych emocji, ale także związane z tym utrudnienia w ruchu. W tym dniu, w godzinach od 12:00 do 16:30, wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Brzezińskiej od ul. Dworcowej, przez rondo, do ul. Kokota oraz odcinek ul. Kosztowskiej od ul. Kokota do skrzyżowania z ul. Chromika. Kolejno w godzinach od 14:00 do 16:00 zamknięte zostaną ulice: Nowochrzanowska i Brzezińska (od skrzyżowania z ulicą Laryską w kierunku Kosztów), Kosztowska (od ul. Chromika do S1) i Imielińska.

Mini wyścig dla mysłowiczan

Ostatniego dnia lipca mysłowiczanie będą mogli nie tylko osobiście kibicować kolarzom biorącym udział w wyścigu Tour de Pologne. Zanim zawodowi sportowcy wjadą do Mysłowic, pasjonaci kolarstwa będą mieć okazję spróbować swoich sił w mini wyścigu, którego trasa wyniesie nieco ponad 2 kilometry.

[irp posts=”48811″ name=”Przejedź trasą Tour de Pologne. Mini wyścig dla mysłowiczan”]

Nie może Was tam zabraknąć! 31 lipca TOUR DE POLOGNE w Mysłowicach!

REKLAMA