Tak prosta przyjemność jak jazda na rowerze dla niektórych może być wielkim marzeniem. I takim właśnie jest dla 17-letniej mysłowiczanki Alicji Ozimek, która zmaga się z niepełnosprawnością uniemożliwiającą chodzenie. Jednak nie jest to marzenie nierealne – z myślą o niepełnosprawnych konstruowane są specjalne rowery, wprawiane w ruch siłą rąk. Na zakup takiego roweru pieniądze będą zbierane podczas Półmetka Wakacji w Parku Słupna.

Alicja przyszła na świat z poważną wadą kręgosłupa – przepukliną oponowo- rdzeniową. Z powodu porażenia nóg nie jest w stanie chodzić o własnych siłach, dlatego porusza się na wózku inwalidzkim. Poza tym mysłowiczanka zmaga się z częstymi infekcjami, a jej rutyną jest rehabilitacja. Stała opieka medyczna to ogromny wysiłek finansowy dla jej rodziców, dlatego zakup specjalnego roweru, którego koszt wynosi 7 tys. złotych, to zbyt duży wydatek.

Aby spełnić marzenie Ali, Półmetek Wakacji w Parku Słupna, czyli impreza jaka odbędzie się już w najbliższą sobotę, będzie miał charakter charytatywny.  Udział w imprezie będzie bezpłatny, tego dnia wszystkie atrakcje w Parku Słupna, w tym wejście na dmuchańce i do parku linowego, nie będą wiązały się z opłatami, ale organizatorzy gorąco zachęcają mysłowiczan do wrzucania datków do puszek.

Przy każdej z atrakcji znajdzie się puszka, do której będzie można wrzucać dowolne datki. Alicję będzie można też wspomóc kupując miskę śląskiego żuru, jaki będzie sprzedawany przez firmę Braks, tak jak to miało miejsce podczas imprezy na rozpoczęcie wakacji. Wtedy pieniądze były zbierane dla niepełnosprawnego Maksa.

Jeśli nie będziecie mogli uczestniczyć w imprezie, Alę można wspomóc wykonując przelew na specjalny numer konta: 12 1240 1587 1111 0000 0816 4322 z dopiskiem “rower dla Alicji”. Zbiórka prowadzona jest przez Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodziezy im. Matki Bożej z La Salette.

Półmetek Wakacji odbędzie się w sobotę 5. sierpnia w Parku Słupna. Rozrywek nie zabraknie dla całych rodzin. Będą animacje i konkursy z nagrodami oraz dmuchańce dla najmłodszych. Swoje miasteczko rozstawi Mysłowicki Ośrodek Kultury, a na scenie wystąpią takie zespoły jak Roco i Colino, De Silvers oraz wokalista Jacek Kierok.

REKLAMA