Skrzyżowanie ulic Bytomskiej z Towarową jest jednym z bardziej problematycznych w Mysłowicach. Utrudniona widoczność i spory ruch powodują, że dochodzi tam do wielu kolizji. Mysłowicki magistrat chce by w tym miejscu wybudowane zostało rondo.

– Jesteśmy na końcowym etapie przygotowania koncepcji przebudowy tego problematycznego skrzyżowania.  Chcemy, by jeszcze w tym roku przy ul. Bytomskiej i Towarowej zostało zbudowane skrzyżowanie o ruchu okrężnym – informuje Kamila Szal z mysłowickiego magistratu.

Jak podkreślają policjanci z wydziału ruchu drogowego budowa ronda to dobry pomysł. Poprawi ono bezpieczeństwo, ale także usprawni ruch. Często w godzinach szczytu tworzą się tam korki.

– To problematyczne skrzyżowanie, przez nieuwagę kierowców od początku roku doszło tam już do siedmiu kolizji i wypadków. Ronda to najbezpieczniejsza forma skrzyżowania, na którym najrzadziej dochodzi do wypadków czy kolizji.  – mówi kom. Aleksandra Jasińska Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Mysłowicach.

Nie będzie to jednak duże i okazałe rondo, jakie możemy spotkać jadąc np. ul. Katowicką.

– Koncepcja, którą przygotowujemy zakłada wybudowanie niewielkiego, wyniesionego ronda. Nie będzie tam miejsca na małą architekturę. Rondo przypominać będzie to, które niedawno powstało w Wesołej na skrzyżowaniu ulic Piastów Śląskich, Dzierżonia i Spacerowej. – dodaje rzecznik magistratu.  

Przebudowa skrzyżowania ma nastąpić jeszcze w tym roku.

W ostatnich miesiącach magistrat pochylił się nad bezpieczeństwem na kilku innych skrzyżowaniach. W lipcu zlecono przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy ronda na skrzyżowaniu Laryskiej z Pukowca. Obecnie trwa również przygotowanie koncepcji przebudowy krzyżówki Moniuszki i Chopina.

REKLAMA