Cztery kamery wewnątrz oraz siedem obiektywów skierowanych na teren wokół hali sportowej. Przy ulicy Gwarków zamontowane zostaną kamery. Ich instalacja to zasługa mieszkańców dzielnicy, którzy zdecydowali się na podjęcie kolejnej inicjatywy lokalnej.

Kamery przy szkole sportowej pojawią się już za kilka dni. Ich montaż to sukces podjętej przez aktywnych mieszkańców dzielnicy Ireneusza Skwirowskiego, Sylwię Kozę oraz Justynę Wojak tzw. inicjatywy lokalnej, która w Mysłowicach realizowana jest już od dwóch lat. Jej idea polega na współpracy mieszkańców, czy też organizacji pozarządowych z Urzędem Miasta, gdzie każdy z podmiotów może zaoferować do realizacji zadania wkład finansowy, osobowy bądź rzeczowy.

Zakupu kamer dokonał magistrat, natomiast wnioskodawcy zobowiązali się do utrzymywania i serwisowania sprzętu.

– Umowę na montaż monitoringu podpisaliśmy 26 lipca z firmą STB Sp. z o.o. z Częstochowy. Termin realizacji tego wartego blisko 28 tys. złotych zadania wynosi 30 dni od dnia zawarcia umowy – informuje Kamila Szal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mysłowicach

Firma ma rozpocząć montaż kamer w poniedziałek 21. sierpnia. Będzie to już kolejna inwestycja, jaka przy szkole sportowej w dzielnicy Piasek zostanie zrealizowana dzięki inicjatywie lokalnej. W zeszłym roku powstał tam nowy plac zabaw, do którego urządzenia wybrali sami uczniowie szkoły.

[irp posts=”20629″ name=”Wyszli z inicjatywą, ich dzieci zyskały nowe miejsce zabaw”]

– Pomysł na kolejne działania związane z montażem monitoringu narodziły się zaraz po wybudowaniu nowej hali sportowej oraz placu zabaw. Chcemy by dzieci były tam bezpieczne, mogły bez obaw bawić się i rozwijać swoje sportowe zainteresowania – mówi Sylwia Koza, jedna z autorek wniosku o instalację monitoringu  

Lokalni społecznicy nie poprzestają na dwóch projektach – w ramach nowego naboru złożyli wniosek na kolejną inicjatywę. Ma ona umożliwić wybudowanie na terenie starego boiska gry chodnikowej. Takie gry, nazywane także grami kreatywnymi to nic innego jak maty wykonane z materiału termoplastycznego, który cechuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Naniesione mogą być na nie gry takie jak znany każdemu chińczyk, czy też klasyczne klasy. Dzięki swojej elastyczności materiał zapewnia proste rozwiązania do tworzenia własnych wzorów gier i placów zabaw – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

REKLAMA