8 września odbędą się uroczystości związane z nadaniem rondu imienia Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Skrzyżowanie znajduje się w ciągu ul. Katowickiej przy nowo otwartym centrum handlowym. Obecnie trwają na nim prace związane z aranżacją zieleni, dzięki którym z posadzonych kwiatów i krzewów powstanie logo ŚDM.

Pomysłodawcami nazwy dla nowo wybudowanego ronda w ciągu DK79 byli wolontariusze zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży w Mysłowicach. Jak argumentowali będzie to swego rodzaju pamiątka po wizycie kilku tysięcy pielgrzymów z całego świata w lipcu 2016 roku. Inicjatywa wolontariuszy spotkała się z aprobatą i podpisało się pod nią ponad 120 osób, co wypełniło niezbędne wymagania formalne. Ostatecznie wniosek poparła Rada Miasta Mysłowice i w grudniu 2016 roku podjęła Uchwałę w tej sprawie.

Projekt zagospodarowania ronda w ciągu ul. Katowickiej

– Organizacja Światowych Dni Młodzieży w Mysłowicach była dla nas dużym wyzwaniem, ale wspominamy je z ogromnym sentymentem i chętnie wrócimy do tych wydarzeń. Doskonałą do tego okazją będzie właśnie uroczystość nadania rondu imienia Światowych Dni Młodzieżowy, bo spotkamy się ze wszystkimi osobami, które zaangażowane były w to ogromne przedsięwzięcie. Wyświetlony zostanie także film zrealizowany przez samych wolontariuszy. – mówi Iwona Nowak, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Uroczystości związane z nadaniem rondu imienia Światowych Dni Młodzieży odbędą się 8 września (piątek) na terenie przed C.H. Quick Park. Otworzą je animacje i zabawy dla dzieci, które rozpoczną się o godz. 16.00. Godzinę później (godz. 17.00) odbędzie się część oficjalna, podczas której na jednej z sal kinowych OH Kina wyświetlony zostanie film wspomnieniowy o Światowych Dniach Młodzieży w Mysłowicach. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc ta część wydarzenia będzie zamknięta, ale już każdy chętny będzie mógł zobaczyć film ok. godziny 19.30 – zostanie on wyświetlony ze sceny na terenie przed C.H. Quick Park. Zanim jednak to nastąpi dla wszystkich gości zagrają (godz. 18.00) God’s Property i orkiestra Happy Big Band.

Już na zaplanowane uroczystości gotowa będzie aranżacja ronda, na którym z kwiatów i krzewów ułożony zostanie oficjalny symbol Światowych Dni Młodzieży.

 

REKLAMA