Tak jak pyry z gzikiem w Wielkopolsce, czy kartacze na Suwalszczyźnie, tak na Śląsku musi być żur. Kto jednak potrafi uwarzyć najsmaczniejszy, czyja receptura podbija podniebienia smakoszy tej tradycyjnej potrawy? Tego przekonają się mysłowiczanie bawiący się podczas miejskich dożynek w Wesołej – Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mysłowickich gastronomów do udziału w konkursie kulinarnym pn.: „Najlepszy Żur Śląski w Gminie Mysłowice”.

Tegoroczne dożynki miejskie odbędą się w Wesołej przy stadionie MOSiR, w niedzielę 10 września. Jednym z punktów programu mysłowickiego święta plonów będzie kulinarny konkurs, który z pewnością przypadnie do gustu fanom śląskiej kuchni.

Zaprezentuj swój żur

Mysłowicki Ośrodek Kultury do udziału w kulinarnych zmaganiach zaprasza  firmy  prowadzące działalność gastronomiczną  – restauracje, firmy cateringowe, domy przyjęć – oferujące w swoim menu żurek.  Zgłoszeń do udziału w konkursie można dokonywać od 1 września osobiście, listownie lub elektroniczne. Wszelkie wymogi dotyczące udziału w kulinarnej potyczce są dostępne w regulaminie.

Wymagające jury

O tym, kto zasługuje na miano mistrza śląskiego żuru zdecydują bardzo wymagający jurorzy – przybyli na dożynki mysłowiczanie. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursowej degustacji po wcześniejszym nabyciu  miseczki. Wraz z jej zakupem otrzymamy kartę do głosowania, na której zaznaczymy, jak oceniamy każdy ze skosztowanych żurków.

Konkurs odbywać się będzie w godz. od 15.00 do 17.00. Po zakończonej degustacji odbędzie się liczenie głosów – w ten sposób dowiemy się, który z przedsiębiorców ma w swoim menu najsmaczniejszy żurek.

REKLAMA