W zeszłym tygodniu zostaliśmy nominowani do popularnej akcji Ice Bucket Challenge, która łączy pomoc z dobra zabawą. Wyzwanie, które zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych, z różnymi modyfikacjami rozeszło się po całym globie.
Do wykonania wyzwania nominował nas prezydent Mysłowic Edward Lasok. My to wyzwanie postanowiliśmy podjąć, równocześnie przekazując środki finansowe na rzecz Hospicjum Cordis. Do oblania się zimną wodą nominujemy redakcję miesięcznika Gazety Mysłowickiej, redakcję tygodnika Co Tydzień oraz dyrekcję Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Dajemy Wam czas do końca tygodnia!

Pierwotna idea Ice Bucket Challenge związana jest z nagłośnieniem i pomocą organizacjom, które troszczą się o osoby chore na stwardnienie zanikowe boczne. Jak podają media, organizacje charytatywne zajmujące się tą chorobą, w ciągu zaledwie kilku tygodni zanotowały wpływy liczone w milionach dolarów. W chwili obecnej trudno mówić o konkretnych liczbach, ponieważ akcja nadal trwa.

Jako Telewizja Mysłowice itvm.pl postanowiliśmy wziąć udział w zmodyfikowanej formie tej zabawy. Środki finansowe postanowiliśmy przeznaczyć na rzecz bliskiemu nam Hospicjum Cordis.

REKLAMA