Wiemy już, ile środków finansowych przekazali mysłowiczanie w ramach 1%, który można było odpisać od podatku, podczas składania corocznego zeznania. W mysłowickim Urzędzie Skarbowym odnotowano, że podczas rozliczenia za rok 2015, mieszkańcy naszego miasta przekazali na rzecz organizacji pożytku publicznego ponad 1,3 mln złotych.

1% podatku to środki pieniężne, które każdy podatnik może przekazać ze swojego podatku na rzecz dowolnie wybranego stowarzyszeniu lub fundacji, która posiada status organizacji pożytku publicznego.

Składając PIT za 2015 rok, mysłowiczanie przekazali na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego dokładnie 1.379.545,30 złotych. Na rzecz mysłowickich organizacji została przekazana kwota w wysokości 87.856,10 zł. Największa kwota przekazana przez jednego podatnika w ramach 1% wyniosła aż 13.789,70 złotych.

– Największe kwoty 1% podatku zostały przekazane na rzecz Społecznego Towarzystwa „Hospicjum Cordis”, Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” oraz na rzecz fundacji AVALON – Bezpośrednia pomoc niepełnosprawnym – informuje Elżbieta Żesławska, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mysłowicach.

REKLAMA