Tak huczne rozpoczęcie nowego roku sportowego nie może zwiastować niczego innego, niż gradu sukcesów, rekordów i doskonałej formy. Na dobry początek nowego sezonu uczestnicy Sportowej Soboty wzięli udział w XIV Biegu Olimpijskim i VII Nordic Walking.

[maxbutton id=”1″ text=”ZOBACZ, TRWA 01:35″ ]

Festyn Sportowo – Rodzinny to wydarzenie organizowane przez Zespół Szkół Sportowych, w jego ramach odbywa się coroczne pasowanie na sportowców.

– Inaugurujemy tutaj sportowy rok szkolny. Nie można wyobrazić sobie ku temu lepszej okoliczności niż zawody na tym boisku. To jest naprawdę wspaniały moment! – mówi Edward Lasok, Prezydent Miasta Mysłowice

Uczestnicy mogli przyjrzeć się poszczególnym klubom i szkole, w której dzięki zniesieniu rejonizacji, mogą uczyć się mali sportowcy z terenu całego miasta. Wśród nowych uczniów pojawiły się również dwie uczennice, które korzystając z tej okazji zmieniły szkołę i kontynuują edukację właśnie w szkole sportowej.

– Bardzo lubię biegać i chciałam zmienić szkołę. – zdradza Lena Koterba, uczennica klasy VI

Spotkanie było dla mysłowiczan także okazją do zapoznania się z bogatą ofertą miejskich klubów.

– Dzisiaj tu będą różne kluby, w których można trenować lekkoatletykę, judo, ju-jitsu, jeździectwo, boks, zapasy, każde dziecko będzie mogło zapoznać się z danym sportem. Nawet jeśli nie będzie trenowało w naszej szkole – najważniejsze, że się będzie ruszało! – zapewnia Justyna Wojak, Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych

Na stadionie Górnika 09 nie zabrakło nie tylko młodych adeptów, na starcie stanęli także nauczyciele, przyjaciele szkoły, samorządowcy i absolwenci – jeden z nich został nawet zwycięzcą XIV Biegu Olimpijskiego.

– Jestem absolwentem Szkoły Sportowej, ale z 89 roku, trochę czasu minęło. Zawsze sentyment do tej szkoły pozostaje. Jestem amatorem biegania w wolnych chwilach, w lesie można mnie spotkać. – opowiada Daniel Drybczewski, absolwent szkoły

Sobotnie spotkanie nie ograniczyło się do zawodów i sportowych konkurencji. Był czas na zabawę, skosztowanie smakołyków i obejrzenie wspaniałych, artystycznych występów.

 

REKLAMA