W związku z gruntownym remontem i przebudową ulicy Konopnickiej, wielu kierowców wybiera objazd ulicą Spokojną. Jednak jak informuje nasz czytelnik –„droga po opadach deszczu nie nadaje się nawet dla rowerów” . Nic dziwnego, gdyż Spokojna jest drogą szutrową, czyli nie posiada nakładki asfaltowej. Z tą sprawą skierowaliśmy się do magistratu – jak zapewniają urzędnicy, środki na remont ulicy Spokojnej zostały już zabezpieczone.

Przypomnijmy – na początku lipca rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców południowych dzielnic miasta remont ulicy Konopnickiej. Newralgiczna ulica, która łączy dzielnice Krasowy i Larysz, jest w gruntownej przebudowie. Ponadto u zbiegu z ulicą Laryską powstaje rondo. Koszt prac wyniesie ponad 5 mln zł.

Wyłączenie ulicy Konopnickiej z ruchu spowodowało wyznaczenie objazdu przez ulicę Spokojną. Ta jednak jest dość wąską drogą szutrową, a w związku ze zwiększeniem ruchu samochodów, przejazd nią jest jeszcze trudniejszy.

Po interwencji naszego czytelnika z pytaniami w tej sprawie zwróciliśmy się do magistratu. Ten zapewnia, że wkrótce ulica Spokojna zyska nawierzchnię asfaltową.

– Na minionej sesji zabezpieczyliśmy środki na remont ul. Spokojnej od ul. Jaworowej do skrzyżowania ulic Dolnej i Spokojnej. Przetarg planujemy ogłosić jeszcze w pierwszej połowie września z realizacją inwestycji do końca października – informuje Kamila Szal, rzecznik prasowy mysłowickiego magistratu 

REKLAMA