Zadymiona sala, trumna, a wewnątrz niej lustro – wszystko po to, by uświadomić, że zatruwając środowisko trujemy samych siebie. Happening przygotowany przez miejskich strażników był częścią  konferencji „Senior naszych czasów”, która odbyła się tym razem pod hasłem „Bądź bezpieczny w domu”.

Konferencja, organizowana corocznie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach, była skierowana do seniorów zrzeszonych w stowarzyszeniach i organizacjach działających w Mysłowicach, miała miejsce  14 i 15 września.

W programie konferencji znalazły się takie pozycje jak wykład o przyczynach pożaru mł. bryg. Wojciecha Chojnowskiego, pokaz gaszenia płonącego oleju czy omówienie zasad bezpiecznych  zachowań w czasie pożaru przez mł. kpt. Tomasza Chlebowskiego. Uczestnicy dowiedzieli się także, jak wygląda pierwsza pomoc w trakcie pożaru oraz wysłuchali kilku słów o cichym zabójcy – smogu. W tym temacie obejrzeli także krótką, ale przemawiającą do wyobraźni inscenizację przygotowaną przez Straż Miejską.

REKLAMA