Po godz. 21.00 mysłowiccy strażacy otrzymali wezwanie do pożaru pustostanu przy ul. Portowej 6. Na miejscu pracowały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Mysłowic, Sosnowca, Jaworzna i Katowic, a także zastępy mysłowickich strażaków ochotników.


W akcji brało udział 14 zastępów straży pożarnej. Z uwagi na utrudniony dostęp do pustostanu, strażacy nie mogli dostać się do budynku by przeprowadzić bezpośrednie rozpoznanie.

– Palące się elementy konstrukcji zagrażały bezpieczeństwu strażaków, dlatego też próbowali rozpoznać sytuację z zewnątrz, gasząc ten ogień, który był widoczny. Niestety podejmowane próby, na samym początku, nie umożliwiały ugaszenia tego pożaru – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy PSP w Mysłowicach

Źródło pożaru znajdowało się na drugiej kondygnacji. Strażacy dostali się tam za pomocą drabin.

Akcja strażaków była bardzo trudna i niebezpieczna. Nie mogli oni bezpośrednio wejść na strop, gdyż przepalona konstrukcja dachu groziła zawaleniem. Co zagrażało bezpieczeństwo strażaków. Po zakończeniu działań gaśniczych, strażacy musieli rozebrać i zabezpieczyć niestabilne elementy dachu. Akcja zakończyła się w niedzielę po godz. 6.00.

– Po zakończeniu działań gaśniczych przeszukaliśmy obiekt, Nikogo wewnątrz nie znaleźliśmy – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski z mysłowickiej straży pożarnej. 

Jak informują strażacy – przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby postronne.

Nieruchomość przy Portowej to jedna z najstarszych kamienic w mieście, właśnie tam zorganizowany został I Piknik Historyczny. W wybudowanym w 1889 roku budynku przed laty mieściła się słynna restauracja Drei Kaiser Ecke. W czasach gdy w Mysłowicach stykały się granice trzech cesarstw, było to miejsce cieszące się ogromną sławą wśród miejscowych i turystów.

Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy również od naszych czytelników. Dziękujemy!

[maxbutton id=”1″ text=”RELACJA LIVE” ]

D

REKLAMA