Zgodnie z Regulaminem Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego,15 września to data ogłoszenia ostatecznej listy zadań pod tegoroczne głosowanie. W II edycji MBO zadania te znane były jednak już wcześniej, gdyż wszystkie wątpliwości udało się wyjaśnić na etapie oceny formalnej wniosków. Zmian nie przyniósł też tryb odwoławczy.

W tegorocznej edycji MBO zgłoszono 10 propozycji zadań na łączną kwotę ponad 7 mln zł. Podobnie jak w roku ubiegłym przeważają projekty z obszaru sportowo-rekreacyjnego – takie jak utworzenie skwerów, placów zabawowych, skateparku czy boiska. Zgłoszono również dwa zadania o typowo ogólnomiejskim charakterze.

Połowa września to sygnał, że zakończyły się już wszystkie etapy przed tym najważniejszym, czyli głosowaniem. To odbędzie się w dniach 9-20 października – swój głos będzie można oddać elektronicznie poprzez stronę www.mbo.myslowice.pl, w jednym z punktów MBO lub tradycyjnie, drogą listowną.

Zanim jednak nastąpi głosowanie Urząd Miasta zaprasza na spotkania, podczas których wnioskodawcy będą opowiadać o szczegółach swojego zadania:

  • 25.09.2017 r. (pn.), godz. 17:30 – MOK GRUNWALDZKA, ul. Grunwaldzka 7;
  • 26.09.2017 r. (wt.), godz. 17:30 – MOK BRZĘCZKOWICE, ul. Fr. Kawy 12.

W drugim tygodniu września (10.09) firma działająca na zlecenie Urzędu Miasta zakończyła prace związane z projektem parku rekreacyjno-sportowego Promenada, zagospodarowaniem Trójkąta Trzech Cesarzy i budową wieży widokowej, czyli zwycięskim zadaniem I edycji. Za 1 mln zł przeznaczony na MBO wybudowana zostanie wieża widokowa oraz zagospodarowany zostanie teren w pobliżu Trójkąta Trzech Cesarzy.

[table id=3 /]

 

REKLAMA