Poświęcili mnóstwo prywatnego czasu, wysiłku i własnych środków, by wyczarować dla uczniów przytulną salę, w której nauka to przyjemność. Teraz walczą o zwycięstwo w konkursie „Piękna Klasa”, organizowanym przez Stobud. By wesprzeć ich w drodze po główną nagrodę wystarczy… „polajkować” zdjęcie! Ten niezwykły remont odbył się w Szkole Podstawowej nr 13.

Zamiast odpoczywać na urlopie, wychowawczyni klasy 3E Natalia Wojciechowska-Witek wraz z Barbarą Wodzyńską zwerbowały do pracy bliskich, a także mamy swoich uczniów i zabrały się za metamorfozę swojej sali lekcyjnej. Impulsem do tego był organizowany przez StoBud konkurs „Piękna Klasa”. Poza spędzonymi na remontach popołudniami nauczycielki poświęciły także wiele własnych środków na to, by klasa wyglądała tak, jak prezentuje się po metamorfozie. Na start wszystkie szkoły otrzymały od StoBudu farby na pomalowanie ścian – reszta wyposażenia i dekoracji pojawiła się w sali dzięki realizatorkom projektu i ich bliskim.

W klasie pojawił się kącik relaksu, panele sensoryczne, dekoracyjne pompony, nowy dywan czy firanki, drzwi i kafelki pomalowano natomiast magnetycznymi farbami. Cała sala prezentuje się niezwykle przytulnie i nowocześnie.

– Każde dziecko, które wchodzi do klasy mówi, że chciało by się tu uczyć. Tam jest po prostu przyjemnie! – mówi Natalia Wojciechowska-Witek, wychowawczyni i realizatorka projektu

Do finału konkursu „Piękna Klasa” zakwalifikowało się pięć placówek z różnych miast, w tym mysłowicka SP13. By pomóc szkole z Mysłowic wygrać główną nagrodę w konkursie, czyli zestaw farb od firmy StoBud, wystarczy zalogować się na swojego facebooka, wejść w link TUTAJ i zostawić „lajka”. Nie mniej pomocne będzie udostępnienie zdjęcia czy zachęcenie swoich bliskich, by i oni tym drobnym gestem docenili wielki wkład, jaki poświęciły wszystkie zaangażowane w projekt osoby. Głosować można jeszcze do 30 września.

 

 

REKLAMA