I Liceum Ogólnokształcące w Mysłowicach przygotowuje się do zaaranżowania nowej przestrzeni dla swoich uczniów. W niezagospodarowanych póki co pomieszczeniach w podziemiach szkoły powstanie strefa relaksu dla uczniów, przeniesiona tam też zostanie szkolna biblioteka.

Projekt architektoniczny przygotowała absolwentka „Kościuszki”. Środki finansowe na przeprowadzenie prac będą zbierane przy okazji jubileuszu 95-lecia szkoły, m.in. za sprawą loterii fantowej. W ten sposób absolwenci będą mogli zrobić coś dla obecnego i przyszłych pokoleń uczniów szkoły. Na ok. 200 metrach kwadratowych powstać ma biblioteka szkolna oraz przestrzeń relaksu, gdzie młodzież będzie mogła spotkać się, usiąść na kanapach i odpocząć.

Projekt mogą wspomóc nie tylko absolwenci oraz przyjaciele szkoły, którzy będą mieć przyjemność uczestniczyć w hucznych obchodach. Osoby zainteresowane współpracą są proszone o kontakt email: jubileusz@kosciuszko.pl

To już kolejna inicjatywa w „Kościuszce”, która ma uprzyjemnić uczniom pobyt w szkole. Zaledwie rok temu do użytku oddana została odnowiona przestrzeń szkolnego sklepiku:

REKLAMA