W piątkowy wieczór miłośnicy książek ponownie spotkają się, by porozmawiać o lekturze, którą mieli okazję przeczytać. Tym razem dyskusja będzie toczyć się wokół „13 pięter” Filipa Springera, która porusza drażliwy, a wielu doprowadzający wręcz frustracji, temat rynku mieszkaniowego w Polsce.

W 1989 roku Polska znów znalazła się w punkcie wyjścia. Tanich mieszkań jak nie było, tak nie ma. Kolejne pomysły na rozwiązanie problemu mieszkaniowego okazują się gorsze od poprzednich, a luki prawne w istniejącym systemie bezwzględnie wykorzystują banki, deweloperzy i czyściciele kamienic. Wielu obywateli radzi sobie więc, jak może, wegetując, oszukując, adaptując się. Umowy kredytowe podpisały prawie dwa miliony Polaków.

Słowo „dom” odmieniane w tej książce przez wszystkie przypadki nie kojarzy się im ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna. Żeby ich wysłuchać, Filip Springer trafił do mieszkania w piwnicy, kontenerze, garażu i małej gastronomi na piątym piętrze kamienicy. I przekonał się, jak rzeczywistość może różnić się od marzeń.

Literatura faktu Filipa Springera nie jest Wam obca? Koniecznie podzielcie się zdaniem na jej temat z klubowiczami. Spotkanie Klubu z Kawą nad Książką odbędzie się w piątek 29 września w kawiarni Amarantus, początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności; e-mail: myslowice.miasto.slow@gmail.com, tel. 506-914-992 Sklep-Kawiarania “Amarantus”.

REKLAMA