W ostatni poniedziałek września, Urząd Miasta Mysłowice ogłosił przetarg na zagospodarowanie okolic Trójkąta Trzech Cesarzy od strony dzielnicy Brzęczkowice. To konsekwencja zakończonych prac projektowych związanych ze zwycięskim zadaniem w I edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca tego roku.

– Prace projektowe związane z realizacją zadania, które zwyciężyło w I edycji MBO zakończyły się 10 września. W dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu ujęto między innymi budowę drogi dojazdowej, której przebieg będzie zgodny z obecnym śladem jezdni. Na zielonym terenie stanie także całkiem spora, otwarta i zadaszona altana z wbudowanym, betonowym grillem. Do dyspozycji zwiedzających będą duże ławki piknikowe, a dla osób, które przyjadą rowerem nowoczesne stojaki na rowery. Punktem centralnym będzie drewniana wieża widokowa. Cały teren zagospodarowany zostanie niską i wysoką zielenią i oświetlony ledowymi latarniami – informuje Kamila Szal, rzecznik prasowy mysłowickiego magistratu

Otwarcie ofert w ramach zadania pn.: „Budowa parku rekreacyjno – sportowego Promenada wraz z zagospodarowaniem Trójkąta Trzech Cesarzy i budową wieży widokowej w Mysłowicach – MBO – roboty budowlane w rejonie Trójkąta Trzech Cesarzy” zaplanowano na 10 października. Po pordpisaniu umowy na realizację, wykonawca będzie miał czas do końca tego roku na zrealizowanie prac.

Do jednego z najważniejszych etapów Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego zbliża się już II jego edycja. Głosowanie odbędzie się w dniach 9 – 20 października. Poznaj listę zadań: MBO: lista zadań pod głosowanie.

REKLAMA