Miś Uszatek obchodzi w tym roku swoje 60-te urodziny. Z tej okazji Filia nr 11 organizuje cykliczne spotkania z bohaterem znanej dzieciom, rodzicom i dziadkom książki i dobranocki telewizyjnej.

W jesienne, deszczowe popołudnie Pani Jesień wraz z Misiem Uszatkiem zabawiała dzieci w bibliotece – maluchy wraz z rodzicami w Bajkowym Zakątku wysłuchały opowiadania z książki Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek”, by następnie wziąć udział w wielu ciekawych zabawach i zajęciach plastycznych, podczas których z kasztanów, żołędzi i szyszek powstało Kasztanowe Miasto. Atrakcją okazały się obrazkowe układanki i towarzyszące im zagadki. Podsumowaniem spotkania była „Jesienna mozaika” – wspólne rodzinne zajęcia plastyczne, w czasie których wyklejano z kolorowych liści, jarzębiny i szyszek jesienne ilustracje. Powstałe podczas spotkania prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece.

Bibliotekarze z Filii nr 11 zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Baw się z nami książeczkami”, które odbędzie się 13 października o godz. 17.00 pod hasłem „Jesienne zabawy z jeżykiem”.

REKLAMA