Zaprojektowała ekologiczną zabawkę i wygrała dla swojej szkoły 40.000 złotych na nowoczesną salę przyrody. O tym, że pobudzanie kreatywności wśród uczniów procentuje, przekonała się Szkoła Podstawowa nr 9.

[maxbutton id=”1″ text=”ZOBACZ, TRWA 01:35″ ]

– W ubiegłym roku szkolnym otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w konkursie, który organizuje TAURON Ekoenergia, czyli jedna ze spółek wchodząca w skład grupy TAURON. Właśnie  TAURON Ekoenergia zaprosiła nas do udziału w konkursie plastycznym. Uczniowie mieli wykonać maskotkę z surowców, które nadają się do recyklingu, czyli surowców wtórnych – mówi Joanna Mędrzecka, dyrektor SP nr 9 im. Bernarda Świerczyny w Mysłowicach.

Szkoła z Mysłowic była jedną z pięciu, które wygrały w tegorocznej edycji konkursu. Łącznie udział wzięły w nim 34 szkoły.

– Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, jest to już siódma edycja tego konkursu, akcji, która nosi nazwę Sala Przyrody TAURON i odbywa się od roku 2011. Jako nagrodę, w ciągu wakacji w szkole powstała sala do przyrody o wartości 40.000 zł  – mówi Przemysław Madel, wiceprezes TAURON Ekoenergia.

W klasie znalazły się nie tylko najnowsze zdobycze multimedialne, ale przede wszystkim bogate materiały dydaktyczne. Mają one ułatwić pracę nauczycielom, a uczniów zainspirować i uczynić naukę znacznie przyjemniejszą.

– To wszystko, co tutaj możemy oglądać, to są właśnie pomoce, sprzęt, ławki zakupione z nagrody – dodaje dyrektor.

Wyremontowanie klasy leżało po stronie placówki – szkoła własnym sumptem wymalowała salę i urządziła pomieszczenie. Uczniowie natomiast zaangażowali się w dniu uroczystego otwarcia nowej pracowni. Zaprezentowali gościom ciekawy program artystyczny, którego tematem przewodnim był szacunek do przyrody. Nie obyło się także bez tortu i uroczystego przecięcia wstęgi.

REKLAMA