Puchar Europy Centralnej ponownie trafił do Macieja Krzewskiego i Mateusza Krzewskiego.  Na podium stanęła również druga mysłowicka załoga Przemysław Hajduk – Michał Brzóska  zajmując III miejsce. Wśród najlepszych kierowców w sezonie 2017 Przemysław Hajduk zajął III miejsce, a Maciej Krzewski VI.

W pierwszy weekend października na Słowacji w miejscowości Spisska Bela odbyły się dwie ostatnie rundy i jednocześnie finał Pucharu Europy Centralnej. Polska była reprezentowana przez sześć załóg, w tym dwie z Mysłowic.

Warto tu wspomnieć, że stawką ostatnich dwóch rund jest zawsze zdobycie okazałego Pucharu Przechodniego Slavomila Rusinaka (The chalenge Cup of Slavomil Rusiňák), który na cały rok wędruje w ręce zwycięskiej drużyny. W tym roku po raz pierwszy jego zdobywcą została załoga Maciej Krzewski – Mateusz Krzewski.

To nagroda marzeń, która od 31 lat wędruje z ręki do ręki najlepszych nawigatorów.  To ogromna radość być uwiecznionym z nazwiska na tym Pucharze – mówi Maciej Krzewski.

W 2017 roku w rozgrywkach Pucharu Europy Centralnej (The Central European Cup)  wzięło udział 26 drużyn z pięciu państw: Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii
i Polski. Rozegrano dziesięć rund, w tym dwie w Mysłowicach.

Czym charakteryzuje się Puchar Europy Centralnej?  Przede wszystkim bardzo wysokim poziomem nawigacji. Pilot musi wykazać się niezwykłą spostrzegawczością, szybką umiejętnością posługiwania się mapą i odczytywania wskazówek, co dla nie mającego wprawy „rajdowca” nie zawsze jest rzeczą łatwą.

REKLAMA