W środę miało odbyć się otwarcie ofert związanych z realizacją zwycięskiego projektu z pierwszej edycji mysłowickiego budżetu obywatelskiego. Jednak z uwagi na fakt, że do magistratu nie wypłynęła ani jedna oferta, wykonanie tej inwestycji zostało przeniesione na przyszły rok.

– W związku z tym realizacja tego zadania będzie bezwzględnie przeniesiona na rok przyszły. Niebawem będziemy podejmować decyzję co do ewentualnego ogłoszenia drugiego przetargu – mówi Kamila Szal, rzecznik prasowy mysłowickiego magistratu

Przypomnijmy – pierwszą edycję Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego wygrało zadanie związane z zagospodarowaniem Promenady oraz Trójkąta Trzech Cesarzy. Prace projektowe związane z realizacją zadania zakończyły się 10 września. Przyniosły ona dokładną odpowiedź, co do kosztów realizacji zwycięskiego zadania. Okazało się, że teren Promenady, na którym miałby znajdować się park rekreacyjno-sportowy, jest niezwykle podmokły i konieczne byłoby jego odwodnienie i podniesienie. Tylko te prace pochłonęłyby 50% kwoty przeznaczonej w Mysłowickim Budżecie Obywatelskim. Kolejne 40% kosztowałoby wybudowanie samej wieży widokowej. To właśnie dlatego podjęto decyzję, że 1 mln zł przeznaczony zostanie wyłącznie na zagospodarowanie terenu w pobliżu Trójkąta Trzech Cesarzy od strony dzielnicy Brzęczkowice.

Na zrealizowanie inwestycji w tej formie przygotowano przetarg – jednak na ogłoszenie urzędu nie odpowiedział żaden przedsiębiorca. Zatem to zadanie obligatoryjnie przeniesione zostanie na przyszły rok.

II edycja

Aktualnie trwa głosowanie w II edycji MBO. Mysłowiczanie swój głos mogą oddać na jedno z dziesięciu zgłoszonych przez wnioskodawców zadań. Udział w głosowaniu można wziąć do 20 października.

Zobacz: 9 października rusza głosowanie. Rzecznik magistratu Kamila Szal o zasadach II edycji MBO 

REKLAMA