Zakończyła się przebudowa ulicy Dygasińskiego w Mysłowicach. Remont objął cały odcinek nawierzchni jezdni, budowę chodników oraz kanalizacji deszczowej. Koszt remontu to blisko 650 tys. zł.

Ulica Dygasińskiego jest odnogą ulicy Ofiar Września, znajduje się w dzielnicy Morgi i stanowi dojazd do domów jednorodzinnych. Przed remontem była drogą gruntową, obecnie wyłożona została kostką brukową.

– Inwestycja objęła przebudowę ulicy Dygasińskiego na całej jej długości (318 m). Od ulicy Ofiar Września do łuku znajdującego się przy placu zabaw położona została nawierzchnia asfaltowa, a na dalszym odcinku kostka brukowa. Wybudowane zostały również chodniki i brukowane zjazdy do posesji, a także kanalizacja deszczowa na odcinku blisko 250 m. – informuje Kamila Szal z mysłowickiego magistratu

W ramach tego samego zadania przebudowana została także ulica Ofiar Września na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wybickiego do ulicy Dygasińskiego – powstały nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, barierki oraz zjazdy do posesji.

Inwestycję wykonała firma SILESIA INVEST S. C. z Gliwic.

REKLAMA