W podróż z Krakowa do Pragi, na trasie której znajdą się i Mysłowice, wyruszą pociągi czeskiego przewoźnika Leo Express. Choć kursy mogłyby być możliwe już od 10 grudnia, termin nieco się przedłuży ze względu na formalności. Jak dokładnie będzie przebiegać podróż z Krakowa do Pragi?

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał już decyzję o przyznaniu spółce otwartego dostępu na trasie Praga – Kraków, LEO Express otrzymała już także polski certyfikat bezpieczeństwa. Dokładna data nie jest jednak jeszcze znana, ale z całą pewnością w niedalekiej przyszłości na polskie tory wjadą pociągi tego przewoźnika.

Trzy warianty trasy, Mysłowice w każdym z nich

Pomiędzy Pragą a Krakowem kursować ma codziennie jedna para pociągów. Przewoźnik zgłosił trzy alternatywne trasy i rozkłady jazdy. Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice i Mysłowice to miejscowości, które pojawiają się w każdym z wariantów. Opcja pierwsza zakłada także postoje w Jaworznie, Trzebini i Krzeszowicach, a liście wariantu drugiego widnieją Jaworzno, Olkusz, Tunel i Miechów. Trzeci z wariantów trasy obejmuje natomiast Oświęcim, Zator i Skawinę.

Według wstępnych planów pociągi mają wyruszać z Pragi o godzinie 16:10, a do Krakowa dojeżdżać około 23:30. Kierunek powrotny zakłada wyjazd o 4:30, a o 11:39 dotarcie do celu.

REKLAMA