Kwintesencja Bożego Narodzenia – niespotykana w żadnym innym momencie roku, życzliwa atmosfera, mnóstwo pomysłów na prezenty, jakie znajdą się pod choinką, smakołyki i piękne ozdoby, które podkreślą świąteczny klimat w naszych domach – tak w skrócie można opisać to, co mysłowiczanie zastaną w najbliższy weekend na rynku.

Kalejdoskop smaków, czyli świąteczna uczta na Rynku

To będzie prawdziwa uczta dla łasuchów – na stoiskach znajdziemy mnóstwo smakołyków, od bakalii idealnych do świątecznego keksu, przez słodkie naleśniki, bąbelkowe gofry i lukrowane, bożonarodzeniowe pierniczki, aż po domowe ciasta czy czekoladę na gorąco. W budkach na mysłowiczan czekać będą pachnące bochenki chleba z chrupiącą skórką w towarzystwie tradycyjnego żurku i smalcu. Smakosze gustujący raczej w słonych potrawach znajdą tam także oscypki i inne rodzaje sera, domowe przetwory, pasztety i wędzone wędliny. Podczas jarmarku będzie też okazja skosztować domowych pierogów, golonki, bigosu, krokietów i placków – zapach świeżych, domowych potraw rozniesie się po całym rynku.

Kupisz prezenty, ozdoby i świąteczne kartki

W najbliższy weekend będzie można jednak nacieszyć nie tylko podniebienia, ale i oczy – lady uginać się będą od świątecznych bibelotów – ozdób, rękodzieła, kartek, bombek, stroików, zestawów prezentowych, biżuterii i dekoracji. Dla najmłodszych będą zabawki i balony, a także świecące gadżety. Wśród świątecznych dodatków nie zabraknie akcentu mysłowickiego – na stoiskach znajdziemy pocztówki, gadżety, ulotki i różnego typu pamiątki.

Spotkanie z Mikołajem i moc atrakcji

Tegoroczny Jarmark na mysłowickim Rynku odbędzie się już w najbliższy weekend 15-17 grudnia. Zakupy to tylko element wspólnego oczekiwania i przygotowań do Bożego Narodzenia. Na rynku także rozrywki będzie pod dostatkiem. W igrającej świątecznymi światełkami scenerii stanie karuzela dla najmłodszych, z pewnością nie mniej ciekawości wzbudzi w nich żywa szopka, a o dobrą zabawę zadbają roześmiane elfy. Swoją obecnością zaszczyci mysłowiczan także Święty Mikołaj we własnej osobie. Życzliwy staruszek rozda maluchom prezenty i zapozuje do wspólnych zdjęć. Ciekawą atrakcją, jaka w zeszłym roku cieszyła się uwagą mysłowiczan, będzie rzeźbienie w lodzie.

Hej kolęda, kolęda!

Rynek nie tylko pięknie będzie pachniał i wyglądał, ale równie wspaniale zabrzmi – przez trzy dni jarmarku wystąpią na nim soliści Mysłowickiego Ośrodka Kultury, Happy Big Band, muzycy z Ogniska „Amadeusz” oraz mysłowickie chóry. Do wspólnego kolędowania zaproszeni będą także mieszkańcy. Muzyka to nie jedyna forma sztuki, jakiej zakosztujemy na rynku. Wiele emocji przyniesie spektakl pt. “Gość-Inność” oraz występy tancerzy ze Studia Tańca iFly, Studia Tańca Stage Art i tych uczących się tanecznej sztuki w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

Dokładną rozpiskę poszczególnych dni i atrakcji możecie znaleźć w zakładce NIE PRZEGAP.

 

REKLAMA