Mysłowiccy przedsiębiorcy licznie stawili się na ostatnim w tym roku „Spotkaniu z Biznesem”. Z uwagi na okres przedświąteczny miało ono wyjątkowy charakter i zakończyło się uroczystym, świątecznym śniadaniem. Przedsiębiorcy mogli pozyskać informacje m.in. w zakresie ochrony danych osobowych, outsourcingu usług w obszarze doradztwa i księgowości czy promocji firmy w Internecie.

Na ostatnim tegorocznym spotkaniu zaprezentowały się trzy firmy z Mysłowic: Itlab, Tybo i Kancelaria Doradcy Podatkowego Marzeny Stępień, które odpowiednio przedstawiły tematy: „RODO – czyli z czym musi się zmierzyć informatyk w Twojej firmie w 2018 roku?”, „Niewykorzystane (dotąd) możliwości nowej metody pomiarowej”, a także „Profesjonalne wsparcie dla biznesu – outsourcing usług w zakresie doradztwa i księgowości”.

Nadarzyła się również okazja do uzyskania informacji o dotacjach dla przedsiębiorców w Mobilnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich, gdzie odbyły się bezpłatne konsultacje na temat możliwości pozyskania dotacji z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2014-2020. Ponadto przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak zwiększyć widoczność swojego biznesu w Internecie (Gazeta Wyborcza). Grudniowe „Spotkanie z biznesem” zakończyło się podsumowaniem wszystkich dotychczasowych spotkań i propozycją współpracy mysłowickiego samorządu z przedsiębiorcami.

REKLAMA