fot. fb Kuba Sojka

W Czwórce Polskiego Radia wystartowała nowa, muzyczna audycja “Wieczór Rezydentów”. Jednym z prowadzących został pochodzący z Mysłowic muzyk Kuba Sojka. Swoją debiutancką audycję poprowadził 1 października.

Za sprawą nowego programu, emitowanego w każdy poniedziałek o godzinie 19:00, na antenie Czwórki pojawią się – nieobecne dotąd w tej stacji – odmiany muzyki elektronicznej, hip-hop, rap i techno.    Poza Kubą, audycję prowadzić też będą kolektyw Czeluść, Jurek Przeździecki i Rrrkrt projekt Brutaż.

Co tydzień każdy z nich zaprezentuje inne brzemienia, inny klimat i historię danego gatunku. Będzie trochę filozofii, trochę ciekawostek i dużo zaskakującej muzyki. Szczegółowej analizie poddana zostanie twórczość producentów i raperów powiązanych z nową falą hip hopu, trapem, muzyką bassową i klubową. Pojawi się także techno, muzyka detroit techno oraz pochodne jej gatunki – czytamy na stronie internetowej Czwórki Polskiego Radia

Nowy program 1 października zapoczątkował mysłowiczanion. Swoją pierwszą audycję skoncentrował na latach 80., kiedy to techno z Detroit dopiero formowało swoje brzmienie.

Zostały zaprezentowane najważniejsze nagrania pionierów tego stylu, które stały się nowym kierunkiem muzyki elektronicznej oraz inspiracją dla kolejnej fali artystów.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji w każdy poniedziałek 19.00 – 20.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.