fot.ilustracyjne/arch.itvm

Szykuje się intensywny, Siatkarski Weekend w Mysłowicach. Już w połowie września w Hali MOSiR na Bończyku w akcji zobaczymy młodziczki, kadetki, ale i Wicemistrzów Polski w siatkówce mężczyzn! Start sportowych imprez już 14.09.

XVI Memoriał Stanisława Padlewskiego

XVI Memoriał Stanisława Padlewskiego w Piłce Siatkowej Młodziczek i Kadetek odbędzie się 14-15.09 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. Bończyka 32z. Turniej rozpocznie się pierwszymi meczami w piątek o godz. 13:00, a oficjalne zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę około godz. 16:00. Łącznie zaprezentuje się 8 drużyn młodziczek i 8 drużyn kadetek. Będzie to już XVI memoriał upamiętniający założyciela sekcji siatkówki kobiet w Mysłowicach, byłego prezydenta Miasta Mysłowice.

Mecz Charytatywny ZAKSA Kędzierzyn Koźle – MKS Będzin

15.09 o 18:00, także w hali na Bończyku odbędzie się natomiast towarzyski mecz Wicemistrzów Polski w siatkówce mężczyzn ZAKSA Kędzierzyn Koźle vs. Aluron Zawiercie. Gwiazdy zagrają dla Oli Mamoń, przewidziano więc licytatcje, z których środki przekazane zostaną na leczenie i rehabilitację małej mysłowiczanki. Zaplanowano także niespodzianki.

ZAKSA to jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki, siedmiokrotny Mistrz Polski. Rywalami siatkarzy z ZAKSy będą zawodnicy MKS Będzin – klubu siatkarskiego, który z powodzeniem uczestniczy w rozgrywkach PlusLigi – jednej z najlepszych i najbardziej prestiżowych lig siatkarskich na świecie. Zapowiadają się niesłychane emocje!

Turniej Siatkarski Silesia Cup

Także niedziela, 16.09 upłynie pod znakiem siatkarskich emocji. O godzinie 11:00 odbędzie się Turniej Siatkarski Silesia Cup, czyli seria meczów towarzyskich zespołów II ligi siatkówki. Zawodnicy zagrają oczywiście również w hali MOSiR.