fot.KMP Mysłowice

W miejscowości Hutki-Kanki odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. W tym roku na starcie stanęło ponad 300 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Nadrzędnym celem zawodów było uczczenie pamięci sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych.

XV Ogólnopolskie Mistrzostwa w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji. Komendant Główny Policji objął go honorowym patronatem. Przed zawodami sportowymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak wspólnie z kierownictwem komend powiatowych w Zawierciu i Będzinie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobie sierż. Grzegorza Załogi. Wszyscy biorący udział w mistrzostwach minutą ciszy oddali hołd poległym na służbie.

Do zawodów zgłosiło się ponad 300 zawodników reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Straż Miejską, Straż Graniczną i Lasy Państwowe. Poza służbami mundurowymi, w biegu rywalizowały także reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych oraz zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji otwartej. Tradycyjnie zawodnicy biegali na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki w gminie Łazy. Dla zawodników przygotowano trasę o długości 3,6 km. Najmłodsi biegaczy mieli do pokonania jedną pętlę, kobiety 2 – łącznie 7,2 km, natomiast mężczyźni 3 – łącznie 10,8 km. Mysłowicką komendę policji reprezentowało trzech funkcjonariuszy, którzy ukończyli bieg z dobrymi czasami.