Masz genialny pomysł na biznes, ale brak Ci środków na start? A może jesteś pracodawcą i przydałaby Ci się refundacja części wypłacanych wynagrodzeń albo dodatkowy pracownik, któremu będzie płacił Powiatowy Urząd Pracy? Te i inne udogodnienia są w zasięgu ręki, wystarczy, że złożysz w PUP odpowiedni wniosek. Oferta jest ważna do wyczerpania środków.

Składając wniosek można pozyskać dofinansowanie w kilku formach:

  • refundacji części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia,
  • wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego,
  • dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej.
  • zatrudnienia stażysty

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Instrumentów i Usług Rynku Pracy – w pokoju nr 135 te odnoszące się do stażów, natomiast w pokoju nr 15 do pozostałych form. Tam też dostępne są aktualne wnioski i regulaminy. Obsługa klientów odbywa się w godzinach od 8:00 do 14:30.

Wnioski pobrać można także ze strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Mysłowicach myslowice.praca.gov.pl. W sprawie dofinansowań skontaktować można się też telefonicznie: w sprawie stażu pod nr 32/223-25-83, oraz w pozostałych pod nr 32/223-16-09.