fot. arch.

Każdy chętny może wziąć udział w historycznej rekonstrukcji powstańczych wydarzeń, jakie odbędą się 14 sierpnia na terenie dawnej kopalni Mysłowice. Wystarczy skontaktować się z organizatorami.

– Szukamy statystów do części rekonstrukcyjnej widowiska powstańczego, które rozpocznie się w środę 14 sierpnia o godz. 18 na terenie pokopalnianym. Chodzi o rekonstrukcję masakry w Mysłowicach. Potrzebujemy osób, które utworzą tłum górników i ich rodzin – tłumaczy Justyna Kleser z agencji Jantom.

Poszukiwani są zarówno mężczyźni, jak i kobiety w różnym wieku. Ich zadaniem będzie wcielenie się w tłum oczekujący pod kopalnią na wypłaty i wykrzykiwanie haseł, jakie wykrzykiwano tam dokładnie 100 lat temu. Co ważne, statyści we własnym zakresie będą musieli ubrać się w miarę odpowiednio do epoki, np. we flanelową koszulę. O wszystkich szczegółach chętnych poinformują organizatorzy, wystarczy zadzwonić pod numer 883 927 420. Na każdego statystę czekać będą powstańcze pamiątki.

Przypomnijmy, że reżyserem powstańczego widowiska jest Zbigniew Stryj, znany aktor, dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu. Więcej o wydarzeniach zaplanowanych na 14 sierpnia dowiecie się stąd i stąd.