fot.arch.itvm

Lady będą uginać się od rumianych jabłek i domowej roboty przetworów, a złoto-jesienna atmosfera z pewnością zachęci mysłowiczan do przyjścia na Rynek. Właśnie tam, już w przyszłą sobotę odbywać się będzie pierwszy spośród zaplanowanych w cyklu Jesiennych Jarmarków. “Dary Jesieni” to temat przewodni najbliższego spotkania.

Pierwszy w Mysłowicach Jesienny Jarmark “Dary Jesieni” zostanie zorganizowany w dniach 12-14 października Rynku. W każdy z dni weekendu stoiska z dobrociami będzie można zastać tam od godziny 12:00 do 20:00.

Jak sama nazwa wskazuje, wystawcy zaproponują mieszkańcom produkty charakterystyczne dla jesieni – będzie można kupić jabłka i inne owoce, świeże warzywa, przetwory w słoikach czy soki, swojskie sery i wino.

– Wystawcy na swoich stoiskach prowadzić będą degustację, więc przed zakupem każdy będzie mógł skosztować lokalnych specjałów – opowiada Joanna Ratajczak z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Mysłowiczanie będą mogli zaopatrzyć się tam także w rękodzieło czy bibeloty do domu. Jeśli pogoda dopisze, na dzieci czekać będzie strefa animacji, a miłą, jesienną atmosferę podsyci muzyka.

Jarmarki Jesienne w Mysłowicach zapraszają w dniach:

  • 12-14.10.2018 Dary Jesieni
  • 19-21.10.2018 Festiwal Miodu
  • 9-11.11.2018 Gęsina na św. Marcina
  • 16-18.11.2018 Święto Ziemniaka