Grupa osadzonych brała udział w programie resocjalizacyjnym o charakterze pomocy postpenitencjarnej z uwzględnieniem wsparcia udzielanym przez państwo i społeczeństwo pt. „Lepsze jutro”.
Osadzeni mieli okazję spotkać się z kuratorem zawodowym oraz pracownikami MOPS, którzy przedstawili możliwości wsparcia readaptacji społecznej osób zwalnianych z zakładów karnych. Programem objęto w szczególności skazanych bezdomnych, którzy nie mają wsparcia w rodzinie i w środowisku lokalnym. Bezdomność i wykluczenie społeczne są istotnymi czynnikami sprzyjającymi powrotności do przestępstwa.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



