W Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyła się debata oksfordzka na temat metropolii Silesia. Jej uczestnicy wymieniali się poglądami za i przeciw śląskiej metropolii miast.
Debata oksfordzka charakteryzuje się wysokim poziomem kultury uczestników, gdzie nie ma mowy o wyśmiewaniu uczestników z przeciwnej strony. Cechą charakterystyczną debaty jest to, że jej uczestnicy dzielą się na dwa obozy – przeciwników i zwolenników dyskutowanej tezy.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



