Funkcjonariusze z Mysłowickiej Policji zabezpieczyli konopie indyjskie, które na terenie nieużytków uprawiał jeden z mieszkańców Mysłowic. Wkrótce mężczyzna odpowie za nielegalną uprawę, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3. Mysłowiccy policjanci na podstawie wiedzy operacyjnej ustalili, że na terenie nieużytków w miejscu odosobnionym z dala od ludzi ktoś uprawia konopie indyjskie. Mundurowi realizując czynności w tej sprawie najpierw ustalili przybliżone miejsce zakazanej plantacji, a następnie ujawnili 11 krzewów o wysokości około 1,5 m- 2 m, których uprawa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabroniona.
Na miejscu policjanci zatrzymali 21-letniego właściciela „ogródka”, który doglądał swoje roślinki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a plantacja została zlikwidowana. Jak się okazało podejrzewany wcześniej karany był już za różne przestępstwa kryminalne.Teraz śledczy po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawią podejrzewanemu zarzut, zgodnie z którym do więzienia może trafić nawet na 3 lata.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


