Weronika Larysz, uczennica klasy IIc Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego, zajęła II miejsce w kategorii gimnazjum, w regionalnym konkursie „La Suisse à portée de main”, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur pod patronatem Ambasady Szwajcarii w Polsce.
Uczestnikami konkursu była młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ucząca się języka francuskiego w Klasach Frankofońskich na Śląsku. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zakładki poświęconej Szwajcarii. Weronika, oprócz dyplomu otrzymała piękne nagrody ufundowane przez Ambasadę Szwajcarii.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



