W związku z wirusem AH1N1 (tzw. świńską grypą), której liczne przypadki zostały stwierdzone w naszym województwie, dyrekcja mysłowickiego szpitala nr 2 wydała zarządzenie wprowadzające zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w tej placówce. Zakaz obowiązuje do odwołania.
Zarządzenie zostało wydane we wtorek 9 lutego. Powodem jego wydania poza świńską grypą jest także wzrost infekcji wirusowych.
Pacjenci zakażeni wirusem AH1N1 zostali do tej pory zdiagnozowani w takich miastach jak Katowice, Jaworzno, Bielsko- Biała oraz w Gliwicach. Spośród 20 hospitalizowanych pacjentów z AH1N1 dwie osoby zmarły. Wirusem w naszym województwie zaraziły się zarówno dzieci, jak i seniorzy.
W Mysłowicach nie został zdiagnozowany żaden przypadek zakażenia wirusem AH1N1. Zakaz odwiedzin wprowadzony w szpitalu to działanie profilaktyczne, mające zminimalizować zagrożenie tym oraz innymi wirusami.
Nie tylko świńskiej grypy powinniśmy się obawiać. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na tradycyjną grypę zachorowało już blisko 10 tysięcy mieszkańców Śląska. To właśnie na miesiące luty i marzec przypada największa liczba zachorowań.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



