W Węgierskiej Górce początkiem kwietnia odbył się III Obóz Naukowy dla uczniów Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach. Już od pierwszego dnia gimnazjaliści zaczęli rozwiązywać testy. Każdego dnia, przez wiele godzin, ciężko pracowali, aby powtórzyć jak najwięcej wiadomości z każdej dziedziny.
Pomagali im w tym nauczyciele z wszystkich przedmiotów. Nauce towarzyszyła również zabawa. Każdego dnia jedna klasa brała udział w pieszej wycieczce po malowniczej okolicy oraz zwiedziła bunkier „Waligóra”, poznając przy okazji historię „Westerplatte południa”, czyli losów mieszkańców i ich bohaterskiej walki w czasie kampanii wrześniowej.
W czasie wolnym uczniowie mogli korzystać z boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. W czwartek rozegrali również mecz towarzyski w piłkę nożną z uczniami z pobliskiego gimnazjum w Węgierskiej Górce, który wygrali 11:1. Popołudniu część osób uczestniczyła w wieczorku literackim, na który zostali zaproszeni przez nowych kolegów. Obejrzeli przedstawienie teatralne, którego tematyką było „drzewo” oraz wysłuchali rozmowy z gościem specjalnym, tj. z Nadleśniczym Nadleśnictwa Węgierskiej Górki Marianem Knapkiem. Ponadto w ostatni wieczór przed wyjazdem zostało zorganizowane pożegnalne ognisko, w czasie którego uczniowie świetnie się bawili do późna.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



