Wzorem lat ubiegłych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komenda Główna Policji organizują ogólnopolską kampanię edukacyjną. Rządowy program ,,Razem bezpieczniej” dotyczy bezpieczeństwa rowerzystów. Głównym założeniem jest ograniczenie przestępczości jak i wyeliminowanie aspołecznych zachowań.
Również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach włączyli się w działania promujące bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego, ponieważ stawiają na edukację już od najmłodszych lat.
Wzmożone kontrole użytkowników rowerów w okresie wakacyjnym odbywają się pod kątem posiadanych uprawnień kierujących, sprawności pojazdów oraz stanu trzeźwości rowerzystów.
-W czerwcu policjanci mysłowickiej drogówki uczestniczyli w kilku festynach, w trakcie których zostały przeprowadzone egzaminy na kartę rowerową połączone z zajęciami na temat bezpiecznego korzystania z dróg publicznych przez rowerzystów. Dzieci miały okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drodze w praktyce na ustawionym „mobilnym miasteczku ruchu drogowego”. – komentuje sierż. szt, Dawid Szlachetka
Młodzi uczestnicy ruchu drogowego z uwagą wysłuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa. Na pamiątkę otrzymały odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Największą atrakcją był jak zawsze maskotka śląskiej Policji-Sznupek.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



