W mysłowickich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek zapowiadający nowy rok szkolny. Dla 702 dzieci w Mysłowicach zabrzmiał on po raz pierwszy. Nowe miejsce, nowi koledzy i koleżanki to wielkie przeżycie dla małych żaków, którym pierwszy dzień szkoły osłodziły łakocie z tradycyjnych tyt. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w SP nr 3 rozpoczęła się o godz. 10.00 odśpiewaniem hymnu szkoły oraz szkolnej pieśni. Po krótkim występie artystycznym uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Naukę we wszystkich mysłowickich szkołach, w pierwszych klasach rozpoczęło 1 905 uczniów, w tym 702 uczniów rozpoczęło naukę w podstawówkach, a 1 203 w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Z życzeniami dla uczniów i nauczycieli zwrócił się prezydent Mysłowic Edward Lasok:

Drodzy Uczniowie,

Z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego 2013/2014 życzę Wam, by nowym wyzwaniom, które sobie stawiacie towarzyszyła radość oraz zadowolenie z realizcji własnych zainteresowań. By zdobyta wiedza była dla Was inspiracją do dalszego rozwoju oraz przyczyniała się do szkolnych sukcesów.

 
Drodzy Nauczyciele,

Wierzę, że rozpoczynający się Nowy Rok Szkolny przyniesie nieprzerwanie wiele satysfakcji z pełnienia tak ważnego zadania, jakim jest kształcenie młodego człowieka. Życzę osiągnięć i sukcesów na polu zawodowym, realizacji nowych planów oraz własnych pasji.

 

                                                                                  Edward Lasok

                                                                                         Prezydent Miasta Mysłowice