Dyrektor mysłowickiego Aresztu ppłk Ryszard Samojluk zawarł porozumienie o współpracy z dyrektorem Muzeum Miasta Mysłowice Adamem Plackowskim. Jego przedmiotem jest prowadzenie działań edukacyjno – informacyjnych dla osadzonych oraz podnoszenie ich świadomości i poziomu wiedzy dotyczącej kultury i dziedzictwa. Działania te mają sprzyjać pełniejszej resocjalizacji i readaptacji osób pozbawionych wolności. Zgodnie z art. 67 Kodeksu Karnego Wykonawczego „Wykonanie kary pozbawienia wolności ma na celu wzbudzenie w skazanym woli współdziałania w kształtowaniu jego społecznie pożądanych postaw, w szczególności poczucia odpowiedzialności oraz potrzeby przestrzegania porządku prawnego i tym samym powstrzymywania się od powrotu do przestępstwa.”
Podpisane porozumienie przyczyni się do poszerzenia oferty resocjalizacyjnej skierowanej do osadzonych i tym samym wpłynie pozytywnie na jakość i różnorodność podejmowanych przez funkcjonariuszy tut. Aresztu oddziaływań zmierzających do realizacji celów wykonania kary pozbawienia wolności.
Zawarte porozumienie jest jedynym z wielu porozumień na mocy których mysłowicki Areszt współpracuje z samorządem lokalnym w kierunku resocjalizacji osadzonych.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


