18 wrzesienia to wyjątkowy dzień dla jednej z mieszkanek Mysłowic. Tego właśnie dnia urodziła się Pani Jadwiga Gawrońska. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że solenizantka urodziła się w 1911 roku, a zatem dzisiaj obchodzi swe 102 urodziny. Na chwilę obecną jest najstarszą mieszkanką miasta.
Jubilatka jest rodowitą mieszkanką Mysłowic. Przeżyła pierwszą i drugą wojnę światową, Polskę doby PRL-u i narodziny wolnej Polski. Pomimo przeżytych 102 lat jest w świetnej formie i kondycji. Solenizantka emanuje energią i poczuciem humoru. Do ulubionych zajęć Pani Jadwigi należy czytanie prasy, dzięki czemu śledzi nowinki z kraju i świata.
Pani Jadwiga świętowała swe urodziny w gronie najbliższych- rodziny. Z życzeniami, upominkiem i bukietem kwiatów odwiedzili ją również prezydent Edward Lasok oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Nowakowska – Mazelon.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


