Trwa adaptacja lokalu sklepowego w Dziećkowicach na przychodnię zdrowia. Roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. W ostatnich dniach założono piękne, nowe okna i drzwi z drewna klejonego, a także podświetlany szyld nad wejściem. Trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz lokalu.
– Środki na to przedsięwzięcie wygospodarował prezydent miasta wspólnie z radą osiedla Dziećkowice. Inwestorem powierniczym jest MZGK, który wcześniej sfinansował projekt, a następnie w przetargu wyłonił wykonawcę robót. – informuje Agnieszka Gajowczyk, rzecznik prasowy MZGK.
Łączny koszt adaptacji nie przekroczy 140.000 zł. Dzięki tej inwestycji lekarz obsługujący tę odległą dzielnicę naszego miasta będzie mógł już w listopadzie przyjmować pacjentów w pięknych, czystych i ciepłych pomieszczeniach.
Stara przychodnia ogrzewana za pomocą tzw. kozy na węgiel nie może być dalej użytkowana, gdyż nie pozwala na to fatalny stan budynku.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


