Na poziomie 665 metrów, w niedzielę 25 października doszło do wybuchu pożaru w kopalni „Mysłowice – Wesoła”. Z zagrożonego rejonu wycofano 22 pracowników, w tym 7 przy użyciu aparatów ucieczkowych.
Żaden z ewakuowanych pracowników nie odniósł obrażeń.
Jak informuje Katowicki Holding Węglowy S.A., prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było ocieranie dolnej taśmy przenośnika o nagromadzony urobek. Wyjaśnieniem okoliczności powstania zdarzenia zajmie się okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



