Barbórka to święto szczególne dla wszystkich górników. W Mysłowicach, które są miastem o głębokiej tradycji górniczej, dzień patronki jest obchodzone w sposób bardzo huczny. Oficjalne uroczystości barbórkowe w Mysłowicach rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pamiątkową tablicą na terenie kopalni. W uroczystościach poza władzami kopalni i Katowickiego Holdingu Węglowego uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, którzy wszystkim górnikom oraz ich rodzinom złożyli najserdeczniejsze życzenia.
{mp4remote}/images/itvm/2013/12/bar1.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


