W Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda po raz dwudziesty pierwszy odbyło się spotkanie opłatkowe.
Na uczelniany opłatek zaproszono kadrę pedagogiczną i pracowników administracyjnych, a także władze miasta, dyrektorów placówek oświaty oraz przedstawicieli służb mundurowych.
Gościem honorowym był abp metropolita katowicki Wiktor Skworc. Wigilijne spotkanie uświetnił śpiewem kolędowym chór akademicki i sopranistka Zuzanna Skulska.
Po okolicznościowym występie artystycznym JM Rektor ks. Dr Wacław Królikowski wręczył, w imieniu społeczności GWSP, dyplom i statuetkę „Przyjaciela Szkoły” dla prezydenta miasta Edwarda Lasoka, któremu w ten sympatyczny sposób podziękowano za wszystkie lata wsparcia ze strony miasta dla tej uczelni.
Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, do którego przygrywał prezydent Lasok (akordeon) oraz ks. Stanisław Puchała z Katowic (gitara), a śpiewem zasilił ten akompaniament o. Wacław Królikowski.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



