Mysłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Tym razem przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 6 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej mysłowickiej komendy uzyskali informację, że w lokalu w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej w Katowicach wkroczyli do salonu, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne urządzenia. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 6 maszyn, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego urzędu celno-skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Mysłowicach
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



