W całej Polsce trwa dzisiaj policyjna akcja „Smog”. Także w naszym mieście mundurowi będą eliminować z ruchu pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.
– Policjanci ruchu drogowego, wspierani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego wyposażonych w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy, będą dokonywali badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska – tłumaczy st. sierż. Damian Sokołowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.
Prowadzone działania mają także charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że smog to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.
Źródło: KMP Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












