Szpital nr 2 w Mysłowicach otrzymał dofinansowanie na zakup sprzętu do monitorowania funkcji życiowych dla oddziału chorób wewnętrznych. Ministerstwo Zdrowia przyznało placówce na ten cel 69 tys. zł.
Wniosek o dofinansowanie został złożony w ramach programu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego POLKARD. Szpital zabiegał o pozyskanie kwoty w wysokości 69 tys. zł na zakup sprzętu do monitorowania funkcji życiowych w postaci tzw. kardiomonitorów dla oddziału chorób wewnętrznych. Jak zapewniają władze placówki, nowe urządzenia podniosą standard jakości i nadzoru w procesie leczenia pacjentów.
Źródło: Szpital nr 2















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












