30 września w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Sztuka osób niepełnosprawnych”. Wśród nagrodzonych znaleźli się mieszkańcy naszego miasta.
W kategorii grafika – linoryt drugie miejsce zajął Andrzej Matyasik. Opiekunem artystycznym, pod okiem którego wykonał prace na konkurs, jest Ewa Kruczaj z Domu Pomocy Społecznej w Mysłowicach.
W kategorii malarstwo i witraż wyróżnienie zdobyła natomiast Agnieszka Szpak, uczęszczająca do Środowiskowego Domu Samopomocy w Mysłowicach. Agnieszka tworzy pod opieką Urszuli Stódółkiewicz-Flak.
Konkurs po raz 17. organizował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Ślaski w Katowicach, a honorowy patronat objęła nad nim Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Informacja prasowa















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



















