Nadanie nowego imienia oraz jubileusz 45-lecia będzie świętowała w najbliższą sobotę społeczność Szkoły Podstawowej nr 1.
Do tej pory „Jedynka” nosiła imię Heleny i Ignacego Fików. Jednak w związku z ustawą dekomunizacyjną rada miasta, zgodnie z wynikiem szkolnego referendum, stosowną uchwałą zmieniła patrona placówki na Marię Skłodowską Curie. Ponadto SP1 kończy w tym roku 45 lat. Powody do świętowania są dwa, dlatego impreza urodzinowa będzie huczna.
Uroczystości tuż po godz. 10 rozpocznie msza w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 11.30 w murach szkoły odbędzie się akademia, a po niej poczęstunek. Na godz. 15 zaplanowany jest festyn rady rodziców, a podczas niego występy artystyczne, pokazy sportowe czy loteria fantowa. Więcej szczegółów znajdziecie na plakacie poniżej. 















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












